متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا +تصاویر


اخبار گوناگون - متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا +تصاویر

یکی از راهکارهایی که می توان مردم را به کتاب خواندن تشویق کرد استفاده از ایده های جالب توجهی است که بیشتر در چشم هستند. این ایده ها روی کتابخانه پیاده می شوند تا هر فردی با هر سلیقه ای را تحت تاثیر بگذارد.

 دنیای کتاب و کتابخوانی بسیار زیباست و هر فردی که وارد این دنیا شده باشد می تواند آن را به خوبی حس کند. کتاب خوانی همچنین فرهنگی است که این روزها دیگر در حال فراموش شدن است چرا که همه اطلاعات وارد رایانه و تلفن های هوشمند شده است و کمتر افراد به دنبال کتاب های کاغذی می روند. یکی از راهکارهایی که می توان مردم را به کتاب خواندن تشویق کرد استفاده از ایده های جالب توجهی است که بیشتر در چشم هستند.

بزرگترین کتابخانه در فضای آزاد

 اخبار,اخبار گوناگون,متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا

 در سال 2012 ، "ماسیمو بارتولینی" یکی ایده ناب برای جلب توجه افراد مختلف به کتاب پیدا کرد. این هنرمند ایتالیایی در یکی از بزرگترین پارک های شهر "جنت" کتابخانه ای بزرگ را برپا کرد که با استفاده از کتاب های دست دوم و آنچه مردم به این کتابخانه هدیه کرده اند پر شده است. این کتابخانه ابتدا به عنوان یک اثر هنری آغاز به کار کرد اما با استقبال مردم به کار خود همچنان ادامه می دهد.

کتابخانه جنگنده

   اخبار,اخبار گوناگون,متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا

 "رائول لرنسوف" هنرمندی است که کتابخانه متحرک خود را به گونه ای عجیب درست کرده است. در نگاه اول به نظر می رسد که این کتابخانه یک تانک جنگنده و خشن است اما در اصل یک کتابخانه ساده و بی آلایش است که بیش از 900 کتاب را با خود حمل می کند. "لرنسوف" در خیابان های آرژانتین حرکت می کند و به مردم پیشنهاد می دهد تا دقایقی را به مطالعه رایگان کتاب های روی ماشین او بگذرانند.

کتابخانه ای از کتاب

  اخبار,اخبار گوناگون,متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا

  همیشه عجیب بودن تنها به غیرمتعارف بودن نیست گاهی می توان با یک ایده ساده یک مکان بی آلایش را تبدیل به یک نقطه عجیب کرد که نمونه بارز آن کتابخانه ای بزرگ در مطقه کانزاس آمریکاست. این کتابخانه دیوارها و پارکینگ طبقاتی خود را به شکل کتاب درست کرده است و شما باید خودروی خود را در یک کتاب پارک کنید. این ساختمان عجیب توجه افرادی که با این یار مهربان بیگانه هستند را جلب می کند و فرهنگ کتاب خوانی را گسترش می دهد.

کتابخانه روی قاطر

   اخبار,اخبار گوناگون,متفاوت‌ترین کتابخانه های دنیا

در سال 2009 یک کتابخانه جالب در ونزوئلا با ایده ای که دانشجویان دانشگاه "مومبوی" دادند به راه افتاد. آن ها تصمیم گرفتند تا با وسیله ای جالب کتاب های خوب و مفید را به دست افرادی برسانند که در مناطق صعب العبور زندگی می کنند و از نعمت کتاب محروم هستند. آن ها با استفاده از چارپایانی مانند قاطر و الاغ کتاب های متفاوت را به این مناطق بردند و با استقبال خوبی هم روبرو گشتند.

 

اخبار گوناگون - باشگاه خبر نگارارن


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه