عبور از روی رودخانه یخ زده با ماشین ، تصاویر

اغلب ما تجربه انتخاب جاده های فرعی را برای زودتر رسیدن یا چیزی از این قبیل را داریم؛ اما مردی چینی برای کاری عجیب این کار را انجام داده است. وی برای فرار از پرداخت عوارض ناچیز جاده، به جای عبور از آن از رودخانه هوانگ هو عبور کرده است.

رودخانه،رودخانه یخ زده،عبور ماشین،هوانگ هو،رود زرد،چین،مطالب جالب


بنا بر این گزارش، عوارض جاده های چین بین 5 تا 10 یوان است؛ اما راننده چینی خطر احتمالی غرق شدن در رودخانه مشهور کشورش را به جان خرید تا در تاریخ این کشور و در قالب ضرب المثل باقی بماند. رودخانه هوانگ هو در این فصل از سال، یخ زده است؛ اما معلوم نبود که بتواند وزن این ماشین را تحمل کند و آن را با راننده اش نبلعد. ... حالا راننده دل به دریا زده از این رود گذشته است و به جای رودخانه چینی، فرهنگ چینی او را در بر گرفته است!

رودخانه،رودخانه یخ زده،عبور ماشین،هوانگ هو،رود زرد،چین،مطالب جالب

رودخانه،رودخانه یخ زده،عبور ماشین،هوانگ هو،رود زرد،چین،مطالب جالب


هوانگ هو به معنی رود زرد (چینی: 黃河، پین یین: Huáng Hé، مغولی: خاتان گل به معنی رود ملکه) دومین رود بلند چین پس از یانگ تسه و ششمین رود بلند جهان با ۵۴۶۴ کیلومتر درازاست.

به گزارش ویکی پدیا، این رود با سرچشمه گرفتن از کوههای بایانهار در استان چینگ های در غرب چین از نه استان می گذرد تا در دریای بوهای به پایان مسیر خود برسد. طول حوضهٔ آبریز رود زرد، از شرق به غرب ۱۹۰۰ کیلومتر و از شمال به جنوب ۱۱۰۰ کیلومتر است و در مجموع مساحتی بالغ بر ۷۴۲۴۳۳ کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد.

رود زرد نزدیک زونهوا در چینگ‌های شرقی. رنگ زرد آب ناشی از رسوب‌های آبرفتی است.

رود زرد را گهوارهٔ تمدن چین خوانده‌اند؛ چرا که حوزهٔ آب‌خیز آن زادگاه تمدن شمال چین و غنی‌ترین منطقهٔ چین در اوائل تاریخ چین بوده است. اما طغیان‌های گاه‌وبیگاه و ویرانگر رود زرد که ناشی از بالا آمدن بستر رودخانه در مسیر پایینی آن است، به این رود لقب مصیبت چین را داده است. / روزگارنو /برترینها
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه