حضور عجیب و جالب اشرار در فیس بوک! + تصاویر

در اتفاقی منحصر به فرد صفحه‌ای که تحت عنوان «شرارت» در شبکه اجتماعی «فیس بوک» راه اندازی شد، در مدت زمانی کوتاه سی هزار پیگیری کننده یافت؛ صفحه‌ای که شاید بتوان گفت جز معدود صفحات در مجموعه این وب سایت دارای یک میلیارد و چندصدمیلیون کاربر باشد که مجرمین خطرناک و جنایت کاران در آن معرفی و تحسین می‌شوند و البته هنوز گروهی از اهالی مرتبط، برای بسته شدن، اقدام به گزارشش نکرده‌اند!

«ایوب پیچ گوشتی»، «مهدی سیاه»، «داوود خالدار»، «رضا غول»، «حمید زردک»، «حسین قاتل»، «مهدی فیل»، «کامبیر پلنگ»، «سجاد کوسه»، «محمود گراز» و صدها لقب عجیب دیگر در صدر و ذیل نام گروهی از اشخاص نقش بسته که ظاهراً خلافکاران باسابقه‌ای هستند و هریک به خودیِ خود می‌توانند منشاء جرایم عجیبی باشند اما حالا تصویر، عناوین و سوابق‌شان در صفحه‌ای در فیس بوک قرار گرفته و روز به روز مشهورتر می‌شوند!

اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب


«شرارت» صفحه‌ای است که در تاریخ 05/04/2013 در فیس بوک ایجاد شده و ایجادکننده‌اش درباره این صفحه تنها نوشته است: «یکیمون حبسی و یکیمون بنگی، یکی‌ فقط یه عکس رو قاب، یکی‌ دیگه رو قبرش خاک!». مشابه همین صفحه در وبلاگی نیز ایجاد شده و اگرچه عنوان شده این وبلاگ هدفش آشنایی با عاقبت این اراذل و اوباش است اما در نهایت به همان شکل به تمجید از این راهزنانِ جان و مال و ناموس مردم پرداخت که در صفحه مذکور رخ می‌دهد.

اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب


تصاویر مشابه و برخی توضیحات تقریباً کپی شده نیز نشان می‌دهد احتمالاً اداره کننده یا اداره کنندگان این وبلاگ همان اداره کنندگانِ صفحه «اشرار» در فیس بوک هستند. در صفحه فیس بوک «اشرار» که طبیعتاً آزادی عمل بیشتری وجود دارد و تاکنون بیش از سی هزار کاربر به آن پیوسته‌اند -بخشی از این کاربران اساساً سوابق مجرمانه ندارند و محض تفریح، این صفحه را لایک کرده اند- شاهد آغاز به کار این صفحه با نوشته‌های نقل شده از برخی از جملات هستیم و در ادامه نیز اشعار رپ و مضامین نزدیک به فضای لات‌ها و عربده کش‌ها قرار داده شده است.

اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب

اما آنچه بیش از کامنت‌های تمجید از این اشرار، حساسیت برانگیز است، همان تصاویر اشرار است که برخی از ایشان با سلاح‌های چون کلت یا کلاشینکف ژست گرفته‌اند و برخی دیگر نیز قمه به دست حاضر شده اند. جالب تر اما تصاویری است که ظاهراً از داخل محوطه و بندهای زندان‌های مختلف گرفته شده که در نوع خود اتفاق بی‌سابقه‌ای است چرا که حمل موبایل، ثبت تصاویر و خروج این تصاویر از زندان، شبیه ماموریت غیرممکن است. در زیر این تصاویر درباره محل ثبت‌شان پرسیده شده که عده‌ای در این باره حتی به ذکر خاطراتشان نیز پرداخته‌اند!

چنین تصور می‌شود که حضور دهشتناک‌ترین چهره‌ها در شبکه‌ه��ی اجتماعی، نیازمند یک حرکت جدی است، چرا که چنین صفحاتی نه تنها وجهه بیرونی مناسبی برای کشورمان نخواهد داشت و دیر یا زود برخی رسانه‌های انگلیسی زبان با اشاره به 30 هزار لایک این صفحه که خود توهینی به ایرانیان در پی خواهد داشت، به سوژه روز خود مبدلش خواهند ساخت - کما اینکه به صورت محدود به این موضوع پرداخته اند - بلکه برچسب‌های بدی را متوجه ایرانیان حاضر در این شبکه خواهند کرد.

اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب

شاید بهترین راهکار در این زمینه علاوه بر پیگیری منشاء وبلاگ و صفحه مذکور توسط مسئولان امر، ریپورت چنین صفحاتی به صورت مداوم به فیس بوک است تا این صفحات حذف شوند، چرا که حقیقتاً شوخی گرفتن چنین صفحاتی و حتی عضویت در آنها به قصد تفریح، چندان با مصالح مردم ایران تطابق ندارد و می‌تواند هزینه‌هایی را برای کل جامعه ایرانی در پی داشته باشد که تسویه‌اش به سادگی میسر نخواهد بود.

کافی است یک تحلیل گر ضدایرانی قصد بهره برداری از این سوژه را داشته باشد و در نهایت در ادعایی خام، عنوان کند چنین اشخاصی 30 هزار طرفدار دارند یا در تعبیری بدتر، تمامی این سی هزار کاربر را از جنس این جماعت شرور بخواند! آیا چنین بی آبرویی کمتر از ماجرای توهین به «مسی» و «لیما»، برای ایرانیان تمام خواهد شد و آیا چنان هزینه‌ای در پی خواهد داشت که این بار به تعداد بیشتری بازیگر برای اعزام به سایر نقاط جهان نیاز خواهیم داشت؟!

اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب


حضور عجیب و جالب اشرار در فیس بوک!


اشرار در فیس بوک،اشرار ،فیس بوک،عکس اشرار ،مطالب جالب


حضور عجیب و جالب اشرار در فیس بوک!


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه